Kundservice

Hej, vad kan vi hjälpa dig med?

Välj det alternativ som passar dig bäst för att komma i kontakt med oss.

Frågor och svar

Har du en fråga om någon av våra produkter? Sök svaret bland våra frågor och svar. Hittar du inte svaret kan du alltid ställa en egen fråga. Öppnas i ett nytt fönster.

Frakt

Var är min beställning?

Ange ditt ordernummer och din e-postadress för att visa status för din beställning. Ordernumret hittar du i orderbekräftelsen.

Våra butiker

Behöver du komma i kontakt med någon av våra butiker, eller vill du veta hur länge vi har öppet i dag?


Fler sätt att kontakta oss

Kundtjänst:

040-643 06 00

eller skicka ett mail till info@byggfabriken.com

Fakturafrågor:

040-643 06 10

eller skicka ett mail till ekonomi@byggfabriken.com

Sociala medier:

/byggfabriken

Vi finns på Facebook och Instagram. Följ oss gärna.


Ännu fler sätt att kontakta oss

Anders Wikström
Försäljningschef
040-643 06 27
anders.wikstrom@byggfabriken.com

Maria Karlsson
Order & kundtjänst
040-643 06 25
maria.karlsson@byggfabriken.com

Anders Grönvall
Order & kundtjänst
040-643 06 29
anders.gronvall@byggfabriken.com

Helen Carlson
Projektsäljare, Stockholm
08-50 56 85 67
helen.carlson@byggfabriken.com

Lars-Göran Strömbom
Projektsäljare, Göteborg
031-7976299
lg.strombom@byggfabriken.com

Joakim Karlstedt
Sortiment & Produktutveckling
joakim.karlstedt@byggfabriken.com

Johan Ekman
Produktutveckling
040-643 06 09
johan.ekman@byggfabriken.com

Matilda Pernryd
Marknadsföring
040-643 06 08
matilda.pernryd@byggfabriken.com

Line P. Tikkanen
Marknadsföring
040-643 06 07
line.tikkanen@byggfabriken.com

Karen W. Carlström
Lageransvarig
040-643 16 03
karen.carlstrom@byggfabriken.com

Jennifer Lempinen
Webbutik och lager
jennifer.lempinen@byggfabriken.com

Almas Hasmat
Webbutik och lager
almas.hasmat@byggfabriken.com