Fri frakt från 400 krDin varukorg är tom

Kontakt

Kundtjänst:

eller skicka ett mail till info@byggfabriken.com

Frågor om webbordrar:

040-643 06 18

eller skicka ett mail till webborder@byggfabriken.com

Fakturafrågor:

040-643 06 10

eller skicka ett mail till ekonomi@byggfabriken.com


Butik Vasastan

Tel. 08-640 25 76

Roslagsgatan 11
113 55 Stockholm

E-post: vasastan@byggfabriken.com

Öppettider:
Måndag–Fredag: 10–18
Lördag: 11–16

Malin Elldin, butiksansvarig
malin.elldin@byggfabriken.com

Butik Södermalm

Tel. 08-640 25 75

Högbergsgatan 29
116 20 Stockholm

E-post: sodermalm@byggfabriken.com

Öppettider:
Måndag–Fredag: 10–18
Lördag: 11–16
Söndag: 12-16

Fredric Bergström, butiksansvarig
fredric.bergstrom@byggfabriken.com

Butik Malmö

Tel. 040-30 34 94

Östergatan 5
211 25 Malmö

E-post: malmo@byggfabriken.com

Öppettider:
Måndag–Fredag: 10–18
Lördag: 10–16

Annika Kristiansson, butiksansvarig
annika.kristiansson@byggfabriken.com


Butik Göteborg

Tel. 031-79 704 80

Olivedalsgatan 19
413 10 Göteborg

E-post: goteborg@byggfabriken.com

Öppettider:
Måndag–Fredag: 10–18
Lördag: 11–16

Pernilla Giorgi, butiksansvarig
pernilla.giorgi@byggfabriken.com

Butik Kivik

Tel. 0414-720 16

Kiviks stora väg 49
277 32 Kivik

E-post: kivik@byggfabriken.com

Öppettider:
Måndag–Fredag: 10–18
Lördag: 10–14 

Moa Jantze, butiksansvarig
moa.jantze@byggfabriken.com

Hämtlager Västberga

Tel. 08-50 56 85 40

Vretensborgsvägen 19
126 30 Hägersten

E-post: vastberga@byggfabriken.com

Öppettider:
Måndag–Fredag: 7–16, lunchstängt 11–11.45

Per-Fredrik Elfving, lageransvarig
per-fredrik.elfving@byggfabriken.com

 

På vårt hämtlager i Västberga hämtar du kakel, klinker, list, panel och andra skrymmande produkter efter beställning via telefon, mail eller i butik.


Huvudkontor och hämtlager Malmö

På vårt hämtlager i Malmö hämtar du kakel, klinker, list, panel och andra skrymmande produkter efter beställning via telefon, mail eller i butik.

Tel. 040-643 06 00

Mejselgatan 3
211 20 Malmö

E-post: info@byggfabriken.com

Öppettider:
Måndag–Fredag: 7–17

Organisationsnummer:
556595-1059


Joakim Karlstedt
Sortiment & Produktutveckling
joakim.karlstedt@byggfabriken.com

Dan Jensen
Sortiment & Produktutveckling
040-643 06 13
dan.jensen@byggfabriken.com

Annika Persson
Administration & Fakturafrågor
040-643 06 10
annika.persson@byggfabriken.com

Johan Ekman (föräldraledig)
Produktutveckling
040-643 06 09
johan.ekman@byggfabriken.com

Sara Rosendahl
Personaladminstratör
040-643 06 24
sara.rosendahl@byggfabriken.com

Anders Wikström
Försäljningschef
040-643 06 27
anders.wikstrom@byggfabriken.com

Maria Karlsson
Order & kundtjänst
040-643 06 25
maria.karlsson@byggfabriken.com

Adam Lundberg
Order & kundtjänst
040-643 06 28
adam.lundberg@byggfabriken.com

Karin Jansson
Order samt företagsbeställning
040-643 06 01
karin.jansson@byggfabriken.com

Matilda Pernryd
Webbutik & Marknadsföring
040-643 06 08
matilda.pernryd@byggfabriken.com

Line P. Tikkanen
Marknadsföring
040-643 06 07
line.tikkanen@byggfabriken.com

Hedda Rabe
Färg & Ytbehandling
040-643 06 22
hedda.rabe@byggfabriken.com

Lasse Ståle
Färg & Ytbehandling
040-643 06 26
lasse.stale@byggfabriken.com